Retoryka i actio
 /  Retoryka i actio
Retoryka i actio

II Otwarte Seminarium PTR poświęcone było zagadnieniom retoryki i actio. Wspólne rozważania nad zaproponowanym tekstem naukowym połączyliśmy z dyskusją z zaproszonym ekspertem – dr Jagodą Bloch, która przybliżyła nam m.in. zagadnienie zachowań wokalnych jako sygnałów niegrzeczności. Dr Jagoda Bloch jest adiunktem w Katedrze Języka Mediów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW oraz logopedą. Współpracuje z instytucjami publicznymi i komercyjnymi, prowadzi szkolenia dotyczące wystąpień publicznych, techniki mowy oraz konsultacje logopedyczne w zakresie mówienia do mikrofonu (w telewizji i radiu). Jest autorką książki „Bez komentarza, czyli jak unikać odpowiedzi na pytania dziennikarzy”.


Related Courses

Summary
  • Rozpoczęcie2016-12-03 09:00
  • Zakończenie2016-12-03 15:00

POLSKIE TOWARZYSTWO RETORYCZNE

Jako członkowie Towarzystwa reprezentujemy bardzo różne dyscypliny (m.in.: polonistykę, filologię klasyczną, neofilologię, językoznawstwo, historię, filozofię, socjologię). Są wśród nas doświadczeni badacze, jak i początkujący pracownicy nauki. Są teoretycy i praktycy, wykładowcy akademiccy, nauczyciele szkół średnich, pracownicy działów PR, logopedzi, specjaliści w dziedzinie komunikacji.

Subskrybuj newsletter

Subskrybując newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Retoryczne (ul. Oboźna 8; 00-332 Warszawa) w celu otrzymywania informacji o działalności naukowej PTR. W każdej chwili przysługuje Ci prawo wglądu do Twoich danych oraz cofnięcia wyrażonej zgody.

KONTAKT

Ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
(Instytut Polonistyki Stosowanej UW)

retoryka.ptr@gmail.com

Skip to content