[Patronat] Studencko-doktorancka konferencja pt. „Efektywna, efektowna i etyczna komunikacja”
 /  Aktualności / [Patronat] Studencko-doktorancka konferencja pt. „Efektywna, efektowna i etyczna komunikacja”
[Patronat] Studencko-doktorancka konferencja pt. „Efektywna, efektowna i etyczna komunikacja”

[Patronat] Studencko-doktorancka konferencja pt. „Efektywna, efektowna i etyczna komunikacja”

PTR po raz trzeci objęło patronatem ogólnopolską konferencję studencko-doktorancką pt. Efektywna, efektowna i etyczna komunikacja. Tegoroczna edycja odbędzie się 18–19 maja w formie stacjonarnej, w murach Uniwersytetu Warszawskiego.

Tematyka konferencji będzie dotyczyła języka w różnych przestrzeniach – publicznej, medialnej, religijnej, zawodowej, naukowej i internetowej.

Szczegóły: https://www.facebook.com/konferencja3E

Organizatorem jest Koło Naukowe Prostego Języka UW. Nazwa konferencji powtarzana jest od pierwszej jej edycji, która była organizowana przez dwa koła: Studenckie Koło Naukowe Retoryki „Gadu-gadu” UW oraz tegorocznego organizatora, a  nawiązywała ona do zaproponowanej przez dr Ewę Modrzejewską uproszczonej definicji retoryki jako właśnie efektywnej, efektownej i etycznej komunikacji perswazyjnej.

POLSKIE TOWARZYSTWO RETORYCZNE

Jako członkowie Towarzystwa reprezentujemy bardzo różne dyscypliny (m.in.: polonistykę, filologię klasyczną, neofilologię, językoznawstwo, historię, filozofię, socjologię). Są wśród nas doświadczeni badacze, jak i początkujący pracownicy nauki. Są teoretycy i praktycy, wykładowcy akademiccy, nauczyciele szkół średnich, pracownicy działów PR, logopedzi, specjaliści w dziedzinie komunikacji.

Subskrybuj newsletter

Subskrybując newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Retoryczne (ul. Oboźna 8; 00-332 Warszawa) w celu otrzymywania informacji o działalności naukowej PTR. W każdej chwili przysługuje Ci prawo wglądu do Twoich danych oraz cofnięcia wyrażonej zgody.

KONTAKT

Ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
(Instytut Polonistyki Stosowanej UW)

retoryka.ptr@gmail.com

Skip to content