[Zespół ds. debat] Debiut seminaryjny oraz kolejne inicjatywy
 /  Aktualności / Zespół ds. debat / [Zespół ds. debat] Debiut seminaryjny oraz kolejne inicjatywy
[Zespół ds. debat] Debiut seminaryjny oraz kolejne inicjatywy

[Zespół ds. debat] Debiut seminaryjny oraz kolejne inicjatywy

Z przyjemnością przekazujemy najnowsze informacje dotyczące działań Zespołu ds. Debat Polskiego Towarzystwa Retorycznego.
Seminarium wewnętrzne Zespołu ds. Debat
W dniu 25 listopada 2024 r. odbyło się seminarium, podczas którego zaprezentowano pracę magisterską Grzegorza Chmiela „Wprowadzenie do etyki dyskursu Jurgena Habermasa”. Prezentacji towarzyszył komentarz naukowy wygłoszony przez prof. Pawła Gondka (KUL). Wydarzenie zakończyło się otwartą dyskusją uczestników, która przyniosła wiele cennych spostrzeżeń i inspiracji do dalszych badań.
Nowe inicjatywy ZD oraz plany na najbliższą przyszłość
  • 1. Zainicjowanie działania zespołu roboczego ds. sędziowania debat konkursowych
Zespół ten będzie odpowiedzialny za stworzenie standardów i narzędzi wspierających proces oceny debat konkursowych, co wpłynie na profesjonalizację i rozwój tej dziedziny.
  • 2. Tworzenie „Mediateki Debatanta”
Rozpoczęto prace nad stworzeniem bazy wiedzy, zawierającej rekomendowane źródła dla osób związanych ze środowiskiem debat. Projekt ten jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na dostępne i uporządkowane materiały edukacyjne.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i wkład w rozwój działań Zespołu ds. Debat. Zapraszamy do śledzenia kolejnych wydarzeń oraz włączania się w nasze inicjatywy.

POLSKIE TOWARZYSTWO RETORYCZNE

Jako członkowie Towarzystwa reprezentujemy bardzo różne dyscypliny (m.in.: polonistykę, filologię klasyczną, neofilologię, językoznawstwo, historię, filozofię, socjologię). Są wśród nas doświadczeni badacze, jak i początkujący pracownicy nauki. Są teoretycy i praktycy, wykładowcy akademiccy, nauczyciele szkół średnich, pracownicy działów PR, logopedzi, specjaliści w dziedzinie komunikacji.

Subskrybuj newsletter

Subskrybując newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Retoryczne (ul. Oboźna 8; 00-332 Warszawa) w celu otrzymywania informacji o działalności naukowej PTR. W każdej chwili przysługuje Ci prawo wglądu do Twoich danych oraz cofnięcia wyrażonej zgody.

KONTAKT

Ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
(Instytut Polonistyki Stosowanej UW)

retoryka.ptr@gmail.com

Skip to content