Inaugurujące spotkanie Zespołu ds. Debat
 /  Aktualności / Zespół ds. debat / Inaugurujące spotkanie Zespołu ds. Debat
Inaugurujące spotkanie Zespołu ds. Debat

Inaugurujące spotkanie Zespołu ds. Debat

Z przyjemnością informujemy, że dnia 16 października br. odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Zespołu ds. Debat Polskiego Towarzystwa Retorycznego.

Spotkanie miało na celu nie tylko formalne otwarcie działalności zespołu, lecz także omówienie planowanych działań przez niego prowadzonych oraz wyzwań czekających środowisko debatanckie w Polsce. Podczas zebrania, osoby członkowskie zespołu zapoznały się z regulaminem oraz głównymi celami aktywności Zespołu ds. Debat.

Kluczowym punktem dyskusji była wspomniana analiza potencjalnych trudności, które mogą dotknąć polskie środowisko debatanckie, a także otwarty dyskurs na temat przyszłych działań podejmowanych przez zespół. Zespół zidentyfikował kilka obszarów, w których będzie koncentrować swoje działania.

Przede wszystkim podjęto decyzję o prowadzeniu badań naukowych nad debatami, mających na celu analizę efektywności różnych formatów, a także standaryzację metod organizacji i oceny debat w polskim systemie edukacyjnym. Kolejnym ważnym elementem będzie promowanie debaty jako narzędzia edukacyjnego, zarówno w polskich szkołach, jak i na poziomie akademickim, oraz tworzenie przestrzeni wymiany doświadczeń między praktykami a teoretykami debat.

W planach zespołu znalazły się również szkolenia i materiały edukacyjne dla nauczycieli oraz organizacja seminariów i spotkań tematycznych. Zarówno tematyka poruszona podczas spotkania, jak i zaproponowane inicjatywy wskazują na szerokie perspektywy rozwoju debaty w Polsce.

Cieszymy się, że Zespół ds. Debat PTR rusza z pracą z pełnym zaangażowaniem i pasją, która z pewnością przyczyni się do podniesienia poziomu edukacji retorycznej w kraju.

Kinga J. Rogowska, Ligia Karaszewska

POLSKIE TOWARZYSTWO RETORYCZNE

Jako członkowie Towarzystwa reprezentujemy bardzo różne dyscypliny (m.in.: polonistykę, filologię klasyczną, neofilologię, językoznawstwo, historię, filozofię, socjologię). Są wśród nas doświadczeni badacze, jak i początkujący pracownicy nauki. Są teoretycy i praktycy, wykładowcy akademiccy, nauczyciele szkół średnich, pracownicy działów PR, logopedzi, specjaliści w dziedzinie komunikacji.

Subskrybuj newsletter

Subskrybując newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Retoryczne (ul. Oboźna 8; 00-332 Warszawa) w celu otrzymywania informacji o działalności naukowej PTR. W każdej chwili przysługuje Ci prawo wglądu do Twoich danych oraz cofnięcia wyrażonej zgody.

KONTAKT

Ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
(Instytut Polonistyki Stosowanej UW)

retoryka.ptr@gmail.com

Skip to content