[Patronat PTR] PolMoot 2023, czyli licealiści przeprowadzają symulacje rozpraw sądowych
 /  Patronaty PTR / [Patronat PTR] PolMoot 2023, czyli licealiści przeprowadzają symulacje rozpraw sądowych

[Patronat PTR] PolMoot 2023, czyli licealiści przeprowadzają symulacje rozpraw sądowych

Miło nam ogłosić, że PTR objął patronatem kolejną edycję PolMoot – pierwszego w Polsce turnieju w formacie “moot court”, stworzonego z inicjatywy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie.

PolMoot 2023

PolMoot 2023

Głównym celem wydarzenia jest kształcenie młodych ludzi na tematy dotyczące znaczenia sprawiedliwych rządów prawa i wartości demokratycznych. W trakcie symulacji obrad

Polmoot pozwala rozwinąć umiejętności retoryczne uczestników, nauczyć ich metod mediacji i poszerzyć wiedzę z zakresu prawa, też tego międzynarodowego, gdyż przygotowaniom do finałów towarzyszą warsztaty i wykłady prowadzone przez ekspertów.

Uczestnictwo w turnieju, który odbywa się w języku angielskim, pozwala udoskonalić krytyczne myślenie, pogłębić zdolności analizowania skomplikowanych problemów i tworzenia odpowiednich i przemyślanych rozwiązań do nich.

Więcej:

https://batory.edu.pl/polmoot-2023/

https://www.instagram.com/polmoot/

POLSKIE TOWARZYSTWO RETORYCZNE

Jako członkowie Towarzystwa reprezentujemy bardzo różne dyscypliny (m.in.: polonistykę, filologię klasyczną, neofilologię, językoznawstwo, historię, filozofię, socjologię). Są wśród nas doświadczeni badacze, jak i początkujący pracownicy nauki. Są teoretycy i praktycy, wykładowcy akademiccy, nauczyciele szkół średnich, pracownicy działów PR, logopedzi, specjaliści w dziedzinie komunikacji.

Subskrybuj newsletter

Subskrybując newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Retoryczne (ul. Oboźna 8; 00-332 Warszawa) w celu otrzymywania informacji o działalności naukowej PTR. W każdej chwili przysługuje Ci prawo wglądu do Twoich danych oraz cofnięcia wyrażonej zgody.

KONTAKT

Ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
(Instytut Polonistyki Stosowanej UW)

retoryka.ptr@gmail.com

Skip to content