[Zespół ds. debat] zaproszenia na nadchodzące wydarzenia
 /  Aktualności / Patronaty PTR / Zespół ds. debat / [Zespół ds. debat] zaproszenia na nadchodzące wydarzenia
[Zespół ds. debat] zaproszenia na nadchodzące wydarzenia

[Zespół ds. debat] zaproszenia na nadchodzące wydarzenia

Z przyjemnością informujemy, że Zespół ds. Debat Polskiego Towarzystwa Retorycznego będzie aktywnie uczestniczyć w Polskim Kongresie Debat, organizowanym przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców w dniach 4-10 listopada.

Więcej: https://www.facebook.com/events/1514751359188237

Nasz zespół będzie miał swoją reprezentację w kilku interesujących panelach, w trakcie których poruszymy ważne zagadnienia związane z debatą i jej rolą w nauce oraz edukacji:

🎙 Panel „AI w debatach” – reprezentować nas będzie Grzegorz Chmiel, który dyskutować będzie na temat tego, jak rozwój sztucznej inteligencji wpływa na proces debatowania.

🎙 Panel „Debata a akademia” – reprezentować nas będzie prof. Paweł Gondek, który omówi miejsce debaty w środowisku akademickim oraz jej wpływ na rozwój osób studenckich.

🎙 Panel „Debaty w ujęciu naukowym” – przewodnicząca zespołu, Kinga J. Rogowska, oraz dr Marcin Będkowski przedstawią prowadzone badania korpusowe nad debatami konkursowymi, które rzucają nowe światło na praktyki debatowania i ich analizę.

🎙 Panel „Mediateka debatanta – jakie publikacje warto znać?” – dr Ewa Modrzejewska zaprezentuje najważniejsze publikacje, które powinien znać każdy pasjonat debat i retoryki, wspierając rozwój merytoryczny przyszłych mówców.

Po intensywnym Kongresie, już 25 listopada o 19.00, odbędzie się seminarium online Zespołu ds. Debat, na którym prowadzona będzie dyskusja nad pracą magisterską Grzegorza Chmiela „Wprowadzenie do etyki dyskursu Jurgena Habermasa” i punktami wspólnymi tejże tematyki oraz zagadnień związanych z debatowaniem.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób, chętnych do wzięcia udziału w seminarium prosimy o kontakt z przewodniczącą ZD PTR pod adresem kj.rogowska2@uw.edu.pl.

Ponadto powołany został nowy zespół roboczy zajmujący się organizacją debaty nad rolą nauczania łaciny, aby podkreślić znaczenie tego języka w kontekście edukacji retorycznej.

Zapraszamy do śledzenia naszych działań i wspierania nas w promowaniu kultury debaty!

POLSKIE TOWARZYSTWO RETORYCZNE

Jako członkowie Towarzystwa reprezentujemy bardzo różne dyscypliny (m.in.: polonistykę, filologię klasyczną, neofilologię, językoznawstwo, historię, filozofię, socjologię). Są wśród nas doświadczeni badacze, jak i początkujący pracownicy nauki. Są teoretycy i praktycy, wykładowcy akademiccy, nauczyciele szkół średnich, pracownicy działów PR, logopedzi, specjaliści w dziedzinie komunikacji.

Subskrybuj newsletter

Subskrybując newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Retoryczne (ul. Oboźna 8; 00-332 Warszawa) w celu otrzymywania informacji o działalności naukowej PTR. W każdej chwili przysługuje Ci prawo wglądu do Twoich danych oraz cofnięcia wyrażonej zgody.

KONTAKT

Ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
(Instytut Polonistyki Stosowanej UW)

retoryka.ptr@gmail.com

Skip to content