Retoryka debaty. Polskie wielkie debaty przedwyborcze 1995-2010
 /  Publikacje członków PTR / Retoryka debaty. Polskie wielkie debaty przedwyborcze 1995-2010

Retoryka debaty. Polskie wielkie debaty przedwyborcze 1995-2010

Autor: Agnieszka Budzyńska-Daca

O monografii

Autorka poddaje analizie współczesne polskie wielkie debaty przedwyborcze. Wskazuje narzędzia retoryki, które sprawdzają się przy prowadzeniu badań nad oratorstwem publicznym. Książka zawiera liczne przykłady, które pozwalają na wieloaspektowe ujęcie tematu. Jest to publikacja szczególnie cenna przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w maju 2015 roku. Do książki zostały dołączone stenogramy wielkich polskich debat telewizyjnych, począwszy od pierwszej debaty prezydenckiej Lech Wałęsa – Aleksander Kwaśniewski w 1995 roku, aż do ostatniej debaty Jarosław Kaczyński – Bronisław Komorowski w 2010 roku.

Książkę polecamy studentom kierunków humanistycznych, a także specjalistom z zakresu komunikacji publicznej, medialnej i politycznej, jak również dziennikarzom, politykom i wszystkim, którzy interesują się retoryką i debatą.


Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wydania: 2015
Stron: 408
ISBN: 978-83-01-18214-4

Project details
January 1, 2015
#

POLSKIE TOWARZYSTWO RETORYCZNE

Jako członkowie Towarzystwa reprezentujemy bardzo różne dyscypliny (m.in.: polonistykę, filologię klasyczną, neofilologię, językoznawstwo, historię, filozofię, socjologię). Są wśród nas doświadczeni badacze, jak i początkujący pracownicy nauki. Są teoretycy i praktycy, wykładowcy akademiccy, nauczyciele szkół średnich, pracownicy działów PR, logopedzi, specjaliści w dziedzinie komunikacji.

Subskrybuj newsletter

Subskrybując newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Retoryczne (ul. Oboźna 8; 00-332 Warszawa) w celu otrzymywania informacji o działalności naukowej PTR. W każdej chwili przysługuje Ci prawo wglądu do Twoich danych oraz cofnięcia wyrażonej zgody.

KONTAKT

Ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
(Instytut Polonistyki Stosowanej UW)

retoryka.ptr@gmail.com

Skip to content