/  Aktualności / Członkowie PTR wśród autorów nowej monografii o retoryce w Europie Środkowo-Wschodniej

W wydawnictwie Peter Lang ukazała się monografia wieloautorska poświęcona retoryce prezydenckiej w Europie Środkowo-Wschodniej.  Dwa rozdziały w książce pt. Beyond the Cold War zostały napisane przez badaczki związane z PTR.

Agnieszka Budzyńska-Daca i Anna Bendrat przygotowały rozdział pt. Closing Statements as Rhetorical Subgenre in Pre-election Debates in Poland and the United States, a Agnieszka Kampka i Ewa Modrzejewska poświęciły rozważania tematowi pt. Sources of National Pride: Ceremonial Rhetoric of Polish Presidents.

Prof. Cezar M. Ornatowski napisał zaś rozdział pt. Reinventing the Polish Presidency: Lech Wałęsa and the Political Imaginary of Post-1989 Poland.

Redaktorką książki jest dr Rebecca M. Townsend (Ph.D., University of Massachusetts, M.A., Indiana University), która jest badaczką retoryki i etnografii na University of Hartford. Dr Townsend współpracuje również z polskimi uniwersytetami, na które kilkakrotnie odwiedzała w ramach grantów naukowych i dydaktycznych.

Beyond the Cold War cover of the book

Part I Presidential Rhetoric of Central and Eastern Europe

• Reinventing the Polish Presidency: Lech Wałęsa and the Political Imaginary of Post-1989 Poland
  • Sources of National Pride: Ceremonial Rhetoric of Polish Presidents