Aktywny koniec roku Zespołu ds. Debat
 /  Aktualności / Zespół ds. debat / Aktywny koniec roku Zespołu ds. Debat
Aktywny koniec roku Zespołu ds. Debat

Aktywny koniec roku Zespołu ds. Debat

Z radością przekazujemy najnowsze wieści z działań Zespołu ds. Debat Polskiego Towarzystwa Retorycznego.

Seminarium poświęcone debacie krakoskiej
W ostatnim czasie odbyło się seminarium poświęcone debacie krakoskiej, podczas którego zaproszeni twórcy formatu – dr Jakub Pruś oraz prof. Piotr Sikora (Uniwersytet Ignatianum w Krakowie) – wskazywali na potencjał tego formatu w edukacji i rozwijaniu kompetencji retorycznych. Podczas spotkania zostały omówione teoretyczne założenia formatu oraz perspektywy jego rozwoju. Zawiązała się rozbudowana dyskusja poświęcona relacji między proponowanym formatem debaty krakoskiej a popularnymi formatami debat konkursowych, w szczególności debatą oksfordzką. Duża część dyskusji poświęcona była przede wszystkim kwestii wpływu aspektu rywalizacyjnego na kompetencje kształtowane przez debatowanie.

Zespół roboczy ds. sędziowania debat turniejowych rozpoczął działalność
Z przyjemnością informujemy, że powołany został zespół roboczy ds. sędziowania debat konkursowych, który zainaugurował swoją działalność pierwszym spotkaniem. Zespół pracuje nad stworzeniem standardów dla procesu oceniania, które przyczynią się do większej przejrzystości i profesjonalizacji sędziowania debat.

Sprawozdanie z Kongresu Debat
W ramach prac Zespołu ds. Debat przygotowano sprawozdanie z Kongresu Debat organizowanego przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców, które ukazało się w najnowszym numerze Res Rhetorica. Tekst ten podsumowuje kluczowe wystąpienia, wnioski i rekomendacje, stanowiąc cenne źródło wiedzy dla osób zaangażowanych w rozwój debat. Treść sprawozdania można odnaleźć: https://resrhetorica.com/index.php/RR/article/view/898.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie wspierają działania Zespołu ds. Debat za ich cenny wkład i zaangażowanie. Zachęcamy do śledzenia naszych kolejnych inicjatyw i serdecznie zapraszamy do współpracy przy przyszłych projektach.

POLSKIE TOWARZYSTWO RETORYCZNE

Jako członkowie Towarzystwa reprezentujemy bardzo różne dyscypliny (m.in.: polonistykę, filologię klasyczną, neofilologię, językoznawstwo, historię, filozofię, socjologię). Są wśród nas doświadczeni badacze, jak i początkujący pracownicy nauki. Są teoretycy i praktycy, wykładowcy akademiccy, nauczyciele szkół średnich, pracownicy działów PR, logopedzi, specjaliści w dziedzinie komunikacji.

Subskrybuj newsletter

Subskrybując newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Retoryczne (ul. Oboźna 8; 00-332 Warszawa) w celu otrzymywania informacji o działalności naukowej PTR. W każdej chwili przysługuje Ci prawo wglądu do Twoich danych oraz cofnięcia wyrażonej zgody.

KONTAKT

Ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
(Instytut Polonistyki Stosowanej UW)

retoryka.ptr@gmail.com

Skip to content