Plany w czasopiśmie „Res Rhetorica”
 /  RR: aktualności / Plany w czasopiśmie „Res Rhetorica”
Plany w czasopiśmie „Res Rhetorica”

Plany w czasopiśmie „Res Rhetorica”

W czasie, kiedy trudno jest cokolwiek długofalowo planować, redakcja czasopisma „Res Rhetorica” przygotowuje harmonogram kolejnych tematów. Już niebawem na stronie www.ResRhetorica.com powinny pojawić się zaproszenia tematyczne do numerów na rok 2021.

Już dziś możemy zdradzić, że rozważane są zagadnienia m.in. dotyczące retoryki w nowych mediach, retoryki ekologicznej w przestrzeni wizualnej, retoryki debaty oraz numer metodologiczny. Redakcja otwarta jest również na inne propozycje, stąd też zainteresowanych zachęcamy do kontaktu.

Tymczasem trwają prace nad numerami poświęconymi retoryce ciszy, retoryce grzeczności oraz retoryce w kontekście kultury amerykańskiej.

Prośba do Autorów

W ostatnich miesiącach czasopismo spotkało się z dużym zainteresowaniem, a do procesu redakcyjnego zgłoszono kilkadziesiąt tekstów. Zespół redakcyjny chciałby prosić Badaczy o ograniczanie nadsyłanych tekstów do jednego raz na dwa lata. To ograniczenie wynika ze sposobu indeksowania czasopism naukowych w prestiżowych bazach, w których punktuje się różnorodność autorów. Zbyt duża powtarzalność osób publikujących w jednym czasopiśmie obniża jego rangę. Zalicza się do tego również współautorstwo.

Prosząc o rozważne planowanie w tym względzie, zachęcamy do nadsyłania wartościowych i nowatorskich tekstów poświęconych retoryce.

 

POLSKIE TOWARZYSTWO RETORYCZNE

UL. KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 26/28
00-927 WARSZAWA

(Instytut Polonistyki Stosowanej UW)

retoryka.ptr@gmail.com

Newsletter