Wykład online prof. Cezarego M. Ornatowskiego | 15.09
 /  Aktualności / Wykład online prof. Cezarego M. Ornatowskiego | 15.09
Wykład online prof. Cezarego M. Ornatowskiego | 15.09

Wykład online prof. Cezarego M. Ornatowskiego | 15.09

Zapraszamy na wykład online pt. „Shaping society”: retoryka, przestrzeń, architektura wygłoszony przez prof. Cezarego M. Ornatowskiego z Uniwersytetu w San Diego USA, członka PTR.

Prelekcja odbędzie się w środę 15 września o godz. 19.15 na platformie ZOOM.

Wykład zakończy spotkania Doktoranckiej Szkoły Letniej pt. Metody nowej retoryki w badaniach interdyscyplinarnych, która odbyła się w czerwcu i wrześniu na Uniwersytecie Warszawskim.

Jednym z jej ekspertów był prof. Cezar M. Ornatowski z Uniwersytetu w San Diego, autor programów studiów magisterskich i licencjackich, który od wielu lat prowadzi badania retoryczne, także dotyczące zagadnień polskich i środkowoeuropejskich.

Zapraszamy!


Więcej o Prelegencie

Prof. Cezar M. Ornatowski, Uniwersytet San Diego, USA | Badacz retoryki, w szczególności: dyskursu totalitaryzmów i demokracji; retoryki propagandy i konfliktu;
komunikacji strategicznej i profesjonalnej. Autor programów kształcenia i inicjator kierunku studiów magisterskich Rhetoric and Writing Studies na Uniwersytecie Stanu Kalifornia w San Diego; doświadczony wykładowca, prowadzi m.in. zajęcia: Rhetoric and Politics; Ideology, Discourse, and Conflict; Visual Rhetoric; Rhetoric and Collective Identities; Research in Rhetoric and Writing Studies; Rhetoric of Science and Technology, Modern Rhetoric and Composition; Professional Writing. Autor wielu publikacji na temat retoryki; stypendysta Fundacji Fulbrighta (w Polskiej Akademii Nauk, 1999); od 12 lat członek senatu akademickiego Kalifornijskiego Uniwersytetu Stanowego.

POLSKIE TOWARZYSTWO RETORYCZNE

UL. KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 26/28
00-927 WARSZAWA

(Instytut Polonistyki Stosowanej UW)

retoryka.ptr@gmail.com

Newsletter