Kolejna publikacja po konkursie PTR na najlepszą pracę dyplomową
 /  Konkurs PTR / Kolejna publikacja po konkursie PTR na najlepszą pracę dyplomową
Kolejna publikacja po konkursie PTR na najlepszą pracę dyplomową

Kolejna publikacja po konkursie PTR na najlepszą pracę dyplomową

Miło nam poinformować, że w najnowszym numerze naszego czasopisma (zapoznaj się z całym numerem) ukazał się artykuł naukowy we współautorstwie Joanny Koswenda i Jolanty Dyoniziak pt. Destrukcja wizerunku publicznego w dyskursie. Rola argumentu ad hominem w komentarzach internautów dotyczących polskiej pisarki Olgi Tokarczuk (czytaj artykuł).

Pierwsza autorka to laureatka konkursu PTR na najlepszą pracę dyplomową wykorzystującą narzędzia retoryki. Pani Joanna Koswenda zdobyła wyróżnienie w II edycji konkursu z 2020 roku, natomiast dr Jolanta Dyoniziak pełniła rolę promotor pracy licencjackiej.

Cieszy nas, że w ten sposób młodzi badacze wkraczają w świat retorycznej analizy. Kolejna edycja konkursu zostanie ogłoszona na jesieni, ale już dziś zapraszamy promotorów o typowanie prac poruszających zagadnienia retoryczne, które w zeszło- i tegorocznych obronach uzyskały ocenę bardzo dobrą.


O konkursie PTR

Konkurs PTR


Więcej o konkursie z 2020 r. czytaj tutaj.

2020_Dyplom PTR_LIC_Joanna_Koswenda

 

POLSKIE TOWARZYSTWO RETORYCZNE

Jako członkowie Towarzystwa reprezentujemy bardzo różne dyscypliny (m.in.: polonistykę, filologię klasyczną, neofilologię, językoznawstwo, historię, filozofię, socjologię). Są wśród nas doświadczeni badacze, jak i początkujący pracownicy nauki. Są teoretycy i praktycy, wykładowcy akademiccy, nauczyciele szkół średnich, pracownicy działów PR, logopedzi, specjaliści w dziedzinie komunikacji.

Subskrybuj newsletter

Subskrybując newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Retoryczne (ul. Oboźna 8; 00-332 Warszawa) w celu otrzymywania informacji o działalności naukowej PTR. W każdej chwili przysługuje Ci prawo wglądu do Twoich danych oraz cofnięcia wyrażonej zgody.

KONTAKT

Ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
(Instytut Polonistyki Stosowanej UW)

retoryka.ptr@gmail.com

Skip to content