III Międzynarodowe Warsztaty Retoryczne (relacja)
 /  Aktualności / Patronaty PTR / III Międzynarodowe Warsztaty Retoryczne (relacja)
III Międzynarodowe Warsztaty Retoryczne (relacja)

III Międzynarodowe Warsztaty Retoryczne (relacja)

W czerwcu i wrześniu 2021 roku ponad 30 młodych badaczy retoryki z Ameryki Północnej i Środkowej, Europy i Afryki wzięło udział w 3. Międzynarodowych Warsztatach Retorycznych (3rd Biennial International Rhetoric Workshopzorganizowanych we współpracy z El Colegio de San Luis w San Luis Potosi w Meksyku, wiodącą uczelnią meksykańską pod względem badań humanistycznych. Tegoroczna edycja odbyła się w formule online.

Tematem przewodnim były retoryczne aspekty interdyscyplinarności i umiędzynarodowienie badań retorycznych. PTR ma przyjemność poinformować, że wśród zaproszonych ekspertów – Barbary A. Biesecker, Dany Cloud, Cristiny D. Ramírez, Gerarda Ramíreza Vidala, Roberta Westerfelhausa i Igora Ž. Žagara – znalazła się też przewodnicząca PTR i członkini zarządu Rhetoric Society of Europe, Maria Załęska.

Młodzi naukowcy, w tym również członkowie PTR, mogli skorzystać z rozmaitych form interakcji z zaproszonymi ekspertami: wysłuchać ich wykładów, uczestniczyć w dyskusjach panelowych z ich udziałem na temat realiów rynku pracy dla specjalistów w dziedzinie retoryki, strategii publikowania prac naukowych z dziedziny retoryki oraz ubiegania się o dofinansowanie badań naukowych w dziedzinie retoryki. Szczególnie cenna dla doktorantów była możliwość uczestnictwa w czerwcowych i wrześniowych warsztatach, prowadzonych przez zaproszonych ekspertów, w trakcie których odbywała się indywidualna praca nad tekstami młodych badaczy.

Członkowie komitetu organizacyjnego 3. Międzynarodowych Warsztatów Retorycznych, Kacper Andrychowski i Marta Kobylska, już teraz zapraszają na kolejną edycję tego międzynarodowego wydarzenia. Informacje pojawią się w kolejnych newsletterach i na stronie PTR.

POLSKIE TOWARZYSTWO RETORYCZNE

Jako członkowie Towarzystwa reprezentujemy bardzo różne dyscypliny (m.in.: polonistykę, filologię klasyczną, neofilologię, językoznawstwo, historię, filozofię, socjologię). Są wśród nas doświadczeni badacze, jak i początkujący pracownicy nauki. Są teoretycy i praktycy, wykładowcy akademiccy, nauczyciele szkół średnich, pracownicy działów PR, logopedzi, specjaliści w dziedzinie komunikacji.

Subskrybuj newsletter

Subskrybując newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Retoryczne (ul. Oboźna 8; 00-332 Warszawa) w celu otrzymywania informacji o działalności naukowej PTR. W każdej chwili przysługuje Ci prawo wglądu do Twoich danych oraz cofnięcia wyrażonej zgody.

KONTAKT

Ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
(Instytut Polonistyki Stosowanej UW)

retoryka.ptr@gmail.com

Skip to content