Zwycięska praca w konkursie PTR opublikowana
 /  Konkurs PTR / Zwycięska praca w konkursie PTR opublikowana
Zwycięska praca w konkursie PTR opublikowana

Zwycięska praca w konkursie PTR opublikowana

Miło nam poinformować, że w najnowszym numerze naszego czasopisma (zapoznaj się z całym numerem) ukazał się artykuł naukowy mgr Aleksandry Baran pt. Przekonaj i daj się przekonać. Argumentacyjno-perswazyjna rola arystotelesowskich reguł preferencji na przykładzie wybranych reklam (czytaj artykuł).

Autorka to laureatka konkursu PTR na najlepszą pracę dyplomową wykorzystującą narzędzia retoryki. Praca została napisana pod kierunkiem dr hab. Magdaleny Patro-Kucab, prof. UR i obroniona na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Więcej o konkursie z 2023 r. czytaj tutaj.

Kolejna edycja konkursu zostanie ogłoszona we wrześniu, ale już dziś zapraszamy promotorów do typowania prac poruszających zagadnienia retoryczne, które w zeszło- i tegorocznych obronach uzyskały ocenę bardzo dobrą.

Na jesieni planujemy kolejne seminarium poświęcone prowadzeniom prac dyplomowych z retoryki. Jego temat zostanie wyłoniony w drodze ankiety z propozycjami zagadnień do wspólnego opracowania.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety.


O konkursie PTR

Konkurs PTR


 

 

 

 

POLSKIE TOWARZYSTWO RETORYCZNE

Jako członkowie Towarzystwa reprezentujemy bardzo różne dyscypliny (m.in.: polonistykę, filologię klasyczną, neofilologię, językoznawstwo, historię, filozofię, socjologię). Są wśród nas doświadczeni badacze, jak i początkujący pracownicy nauki. Są teoretycy i praktycy, wykładowcy akademiccy, nauczyciele szkół średnich, pracownicy działów PR, logopedzi, specjaliści w dziedzinie komunikacji.

Subskrybuj newsletter

Subskrybując newsletter wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Polskie Towarzystwo Retoryczne (ul. Oboźna 8; 00-332 Warszawa) w celu otrzymywania informacji o działalności naukowej PTR. W każdej chwili przysługuje Ci prawo wglądu do Twoich danych oraz cofnięcia wyrażonej zgody.

KONTAKT

Ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa
(Instytut Polonistyki Stosowanej UW)

retoryka.ptr@gmail.com

Skip to content