Polish (Poland)English (United Kingdom)

Konferencje i spotkania retoryczne

Od początku swojego istnienia PTR organizuje konferencje naukowe gromadzące zainteresowanych retoryką badaczy  z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych. Jedenaście dotychczasowych konferencji dotyczyło retoryki w badaniach literackich, dyskursie akademickim i komunikacji specjalistycznej, retoryki sporu oraz relacji retoryki i nauki, historii, argumentacji, władzy, polityki.

Patronaty PTR

1. PTR obejmuje patronatem wydarzenia naukowe i popularnonaukowe, których celem jest doskonalenie znajomości oraz umiejętności posługiwania się retoryką, w szczególności praktyczną, a także upowszechnianie prac badawczych i dokonań naukowych w tym zakresie.

2. Ubiegający się o patronat PTR proszeni są o przesłanie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. następujących informacji:

- data i miejsce oraz charakter przedsięwzięcia,

- przewidywany program lub przebieg,

- deklarację, czy organizator przewiduje czynny udział członków PTR/przedstawicieli Zarządu PTR; jeśli tak, to w jakim charakterze,

- inne propozycje wsparcia w ramach patronatu,

- dane kontaktowe organizatora.

3. W ramach patronatu PTR użycza swój logotyp oraz tytuł patrona, a także udostępnia informację o wydarzeniu za pomocą używanych kanałów komunikacji (newsletter, strona www).

4. Szczegóły patronatu i wzajemnych świadczeń organizator ustala drogą mailową z przedstawicielami zarządu PTR.